Darbo patarimai

2016-02-16

Grožio specialisto darbas – ką reikia žinoti

Grožio specialistas yra profesionalas, besispecializuojantis veido ir kūno grožio priežiūros srityje. Greta to, kad pagražina klientus, jis taip pat užtikrina gerą klientų savijautą. Dauguma klientų ne tik tikisi sulaukti procedūrų, bet taip pat ir ryšio su terapeutu, su kuriuo galėtų aptarti naujienas ir pasimėgauti malonia kompanija.

Galbūt grožio terapeutės Sarah Byland patirtis padės apsispręsti, ar šis darbas jums tinka.

Kaip tapti profesionaliu grožio terapeutu

Pirmasis žingsnis yra atrasti, kokios studijų formos ir kokie kursai jums yra prieinami. Mano pradžia buvo  bendrieji grožio terapijos kursai, kuriuose buvo mokoma ne tik apie daugybę įvairių grožio procedūrų, tačiau ir tinkamos odos priežiūros bei higienos pagrindų.

Baigę bendruosius grožio terapijos kursus, galite atlikti nemažai didelės technikos nereikalaujančių grožio procedūrų, pavyzdžiui, veido, rankų ar pėdų masažą. Kad praplėstumėte kvalifikaciją ir galėtumėte atlikti įvairesnes procedūras, turite baigti specializuotus kursus, pavyzdžiui, nagų priauginimo, antakių ir blakstienų priežiūros, depiliacijos vašku ar purškiamo įdegio.

Be gausybės kursų, kuriuos reikės išklausyti pradžioje (nors rekomenduotina reguliariai lankyti ir tobulinimosi kursus kvalifikacijos kėlimui), jums reikės apsispręsti, ar norite dirbti salone, ar savarankiškai.

Darbas salone ar savarankiškas darbas?

Tiek vienu, tiek kitu atveju yra ir pliusų, ir minusų. Darbo salone pliusas – reguliarus atlyginimas, tačiau kartu tai ir trūkumas, nes nepaisant to, kiek klientų aptarnausite, didesnės sumos neuždirbsite. Salonas taip pat suteiks socialines garantijas bei galės padėti su kvalifikacijos kėlimo kursais. Dar keletas neigiamų darbo salone aspektų – privalėsite dirbti tiksliu darbo grafiku, pavyzdžiui, 9-17 val., ir greičiausiai turėsite viršininką, kuriam būsite atsakingas.

Savarankiško darbo pliusas tas, jog per dieną galite priimti tiek klientų, kiek norite. Todėl intensyviai dirbdami ir turėdami daug užsakymų, uždirbsite daugiau, nei dirbdamas salone. Taip pat galite dirbti laisvu grafiku ir tempu bei turėti laisvadienį tada, kai tik norite.

Keletas savarankiško darbo trūkumų yra tai, kad turėsite pats asmeniškai mokėti draudimo įmokas. Grožio terapeutų gildija (The Guild of Beauty Therapists) yra didžiausia savarankiškai dirbančių grožio specialistų draudėja. Jų interneto puslapyje galima rasti informacijos apie tai, kokiai draudimo rūšiai priklausysite pagal savo atliekamas procedūras bei pasiūlymų, kokius profesionalus kursus galėtumėte lankyti.

Kitas savarankiško darbo trūkumas yra tai, kad patys turėsite susirasti klientus, o tai reiškia, kad turite sugebėti save efektyviai reklamuoti ir parduoti. Geriausias savireklamos būdas – asmeninė interneto svetainė bei jūsų veiklai skirtas puslapis Facebook‘e.

Internetinis grožio paslaugų puslapis – vietiniam grožio specialistui

Tinkamai sukurtas ir informatyvus internetinis puslapis padės jums atsidurti paieškos sistemos rezultatų viršuje, kai asmuo ieškos informacijos apie grožio specialistą jūsų gyvenamoje vietovėje. Taip pat itin rekomenduojama sukurti puslapį Facebook‘e, nes jame paprastai galite pasidalinti nuoroda į savo svetainę ar darbinėmis nuotraukomis su draugais bei šeima, kurie savo ruožtu  toliau gali dalintis šia informacija su draugais ir pažįstamais.

Grožio versle itin svarbios yra asmeninės rekomendacijos bei palaikymas - daugelis mano klientų mane susirado išgirdę iš savo draugų arba pamatę mano darbus interneto svetainėje ar Facebook‘o puslapyje.

Kiek valandų dirba grožio terapeutas

Jei nuspręsite dirbti savarankiškai, tuomet jūsų darbo dienos niekada nebus vienodos. Vis dėlto, tipinė darbo diena atrodytų maždaug taip:  viena-dvi procedūros ryte tarp 9 – 12 val., tada laikas pietums – maždaug 30 – 60 minučių. Po pietų galite turėti tris-keturias procedūras ir darbo dieną baigti apie 17 – 18 val.

Vis dėlto, kaip minėjau, niekada nebus dviejų vienodų dienų. Kartais klientai turi laiko atvykti pas jus tik vakarais, tad gali tekti dirbti iki 20-21 val. ar netgi 22 val. Be to, grožio specialistai dažnai užimtesni būna savaitgaliais, kai dauguma jų klientų patys nedirba. Paprastai Kalėdų laikotarpis būna itin intensyvus, nes per šventes visi nori būti gražūs.